12.3. Izaugsmes robežas

Tendenču eksponenciāls. Trendline eksponenciāla un lineāra

Vienkāršs un loģiski skaidrs laikrindu modelis izskatās šādi: kur b ir nemainīgs, un ε - nejauša kļūda. Pastāvīgs b katrā laika intervālā ir samērā stabils, bet laika gaitā var mainīties arī tendenču eksponenciāls.

Viens no intuitīvi skaidriem jēgas izcelšanas veidiem b no datiem tendenču eksponenciāls jāizmanto slīdošā vidējā izlīdzināšana, kurā pēdējiem novērojumiem tiek reālo iespēju metode lielāki svari nekā priekšpēdējiem, priekšpēdējie ir smagāki par priekšpēdējiem utt.

Šādā veidā tiek veidota vienkārša eksponenciāla izlīdzināšana. Šeit eksponenciāli samazinoši svari tiek attiecināti uz vecākiem novērojumiem, savukārt, atšķirībā no slīdošā vidējā, tiek ņemti vērā visi iepriekšējie sērijas novērojumi, un ne tikai tie, kas iekrita noteiktā logā. Precīzā vienkāršās eksponenciālās izlīdzināšanas formula ir: Ja šo formulu lieto rekursīvi, katru jauno izlīdzināto vērtību kas ir arī prognoze tendenču eksponenciāls kā pašreizējā novērojuma un izlīdzināto sēriju vidējo svērto vērtību.

Acīmredzot izlīdzināšanas rezultāts ir atkarīgs no parametra α Ja α ir vienāds ar 1, iepriekšējie novērojumi tiek pilnībā ignorēti. Ja a ir 0, tad pašreizējie novērojumi tiek ignorēti. Vērtības α starp 0 un 1 dod starpposma rezultātus. Empīriskie pētījumi ir parādījuši, ka vienkārša eksponenciālā izlīdzināšana bieži ir diezgan precīza.

Praksē parasti ieteicams lietot α mazāks par 0, Tomēr, izvēloties lielāku par 0,30, dažreiz tiek iegūta precīzāka prognoze. Tas nozīmē, ka joprojām tendenču eksponenciāls labāk novērtēt optimālo vērtību α izmantojot reālus datus, nevis izmantojot vispārīgas vadlīnijas.

Praksē optimālo izlīdzināšanas parametru bieži meklē, izmantojot režģa meklēšanas procedūru. Iespējamais parametru vērtību diapazons tiek dalīts ar režģi ar noteiktu soli. Tad tiek izvēlēta šāda vērtība tendenču eksponenciāls kuriem atlikumu kvadrātu vai vidējo kvadrātu summa novērotās vērtības mīnus soli priekšā prognozes ir minimālā.

eksponenciāla tendences līkne

Microsoft Excel nodrošina eksponenciālu izlīdzināšanu, ko parasti izmanto, lai izlīdzinātu empīriskas laika rindas līmeņus, pamatojoties uz vienkāršu eksponenciālu izlīdzināšanas paņēmienu.

Lai izsauktu šo funkciju, izvēlņu joslā atlasiet komandu Rīki - datu analīze. Ekrānā tiks atvērts datu analīzes logs, kurā jāizvēlas eksponenciālās izlīdzināšanas tendenču eksponenciāls. Rezultātā parādīsies dialoglodziņš Eksponenciāla izlīdzināšanaparādīts attēlā.

Formula eksponenciālās izlīdzināšanas metodes aprēķināšanai programmā Excel

Dialoglodziņā Eksponenciālā izlīdzināšana ir iestatīti gandrīz tādi paši parametri kā iepriekš apskatītajā dialoglodziņā Moving Average. Ievades diapazons - šo lauku izmanto, lai ievadītu šūnu diapazonu, kurā ir pētāmā parametra vērtības. Etiķetes - šī opcija tiek pārbaudīta, ja ievades diapazona pirmajā rindā kolonnā ir nosaukums.

Ja nosaukuma nav, notīriet izvēles rūtiņu. Šajā gadījumā izejas diapazona datiem automātiski tiek ģenerēti standarta nosaukumi. Amortizācijas koeficients tendenču eksponenciāls šo lauku izmanto, lai ievadītu izvēlētā eksponenciālā izlīdzināšanas koeficienta vērtību α Izejas opcijas - šajā grupā papildus izejas šūnu diapazona norādīšanai laukā Output Range jūs varat arī pieprasīt automātiski izveidot diagrammu, kurai jāatzīmē izvēles rūtiņa Chart Output un Aprēķiniet standarta kļūdas, pārbaudot opciju Standarta kļūdas.

Izmantosim funkciju Eksponenciāla izlīdzināšana lai atkārtoti atrisinātu iepriekš aplūkoto problēmu, bet izmantojot vienkāršas eksponenciālas izlīdzināšanas metodi.

Izvēlētās izlīdzināšanas parametru vērtības ir parādītas attēlā.

12. Ilgtspējīgas attīstības pamati

Slīdošais vidējais lielums ir lielisks datu izlīdzināšanai. Bet tā galvenais trūkums ir tas, ka katrai sākotnējo datu vērtībai tai ir vienāds svars. Dažai savāktai statistikai lielāka nozīme tiek piešķirta atbilstošākajām vērtībām. Tādēļ tiek izmantota eksponenciālā izlīdzināšana, lai piešķirtu lielāku nozīmi visatbilstošākajiem datiem. Tādējādi šī statistikas problēma ir atrisināta. Formula eksponenciālās izlīdzināšanas metodes aprēķināšanai programmā Excel Zemāk redzamajā attēlā parādīts pieprasījums pēc konkrēta produkta 26 nedēļas.

Koeficients "Alfa:" tiek ievadīts šūnā G1, tas nozīmē piešķiršanas svaru visatbilstošākajiem datiem. Nākamo iepriekšējo nedēļu dati tiek reizināti ar alfa koeficientu, un rezultāts tiek pievienots pārējam svara procentam, kas reizināts ar iepriekšējo prognozēto vērtību. Prognozēšanas uzdevumu pamatā ir dažu datu izmaiņas laika gaitā pārdošanas apjomi, pieprasījums, piegādes, IKP, oglekļa emisijas, iedzīvotāju skaits Diemžēl vēsturiskos datos noteiktās tendences var sagraut daudzi neparedzēti apstākļi.

Tātad dati nākotnē var ievērojami atšķirties no iepriekš notikušajiem. Šī ir prognozēšanas problēma. Tomēr ir metodes ko sauc par eksponenciālu izlīdzināšanukas ļauj ne tikai mēģināt paredzēt nākotni, bet arī skaitliski izteikt nenoteiktību visam, kas saistīts ar prognozi.

Nenoteiktības kvantificēšana, tendenču eksponenciāls prognozēšanas intervālus, ir patiesi nenovērtējama, taču prognozēšanas pasaulē to bieži neņem vērā.

tendenču eksponenciāls kas ir video variants

Lejupielādējiet piezīmi formātā vai, piemērus formātā Sākotnējie dati Pieņemsim, ka esat Gredzenu pavēlnieka fanātiķis un jau trīs gadus gatavojat un tendenču eksponenciāls zobenus 1. Parādīsim pārdošanas apjomus grafiski 2.

tendenču eksponenciāls nopelnīt naudu tiešsaistē, veicot uzdevumus

Trīs gadu laikā pieprasījums ir dubultojies - vai tā ir tendence? Pie šīs domas mēs atgriezīsimies nedaudz vēlāk.

Eksponenciālās izlīdzināšanas prognoze. Eksponenciālā izlīdzināšanas metode

Diagrammā ir vairākas virsotnes un ielejas, kas varētu liecināt par sezonalitāti. Konkrēti, maksimumi rodas Bet varbūt tas ir tikai negadījums? Vienkārša eksponenciāla izlīdzināšana Eksponenciālās izlīdzināšanas metodes balstās uz nākotnes prognozēšanu pēc pagātnes datiem, kur jaunāki novērojumi sver vairāk nekā vecāki. Šī svēršana ir iespējama, pateicoties izlīdzināšanas konstantēm. Pirmo eksponenciālās izlīdzināšanas metodi, kuru mēs izmēģināsim, sauc par vienkāršu eksponenciālu izlīdzināšanu SES.

Tas izmanto tikai vienu izlīdzināšanas konstanti.

tendenču eksponenciāls video pārskati par bināro opciju nopelnīšanu

Vienkāršā eksponenciālā izlīdzināšana pieņem, ka jūsu laika rindai ir divi komponenti: līmenis vai vidējais un kāda kļūda ap šo vērtību. Nav tendences vai sezonālu svārstību - ir tikai līmenis, ap kuru svārstās pieprasījums, šur tur mazo kļūdu ieskauts. Dodot priekšroku jaunākiem novērojumiem, TEC var izraisīt izmaiņas šajā līmenī.

Ja tiek pieņemts, ka visām laika vērtībām ir vienāda vērtība, to vidējā vērtība vienkārši jāaprēķina. Tomēr tā ir slikta ideja.

  • Tendenču eksponenciāls, Labākās tendences līknes izvēle datiem
  • Aprēķini liecina, ka trīs termiņu mainīgais vidējais labāk raksturo dinamiskās rindas līmeņu kustības regularitāti.

Lielāka nozīme jāpiešķir nesenajiem novērojumiem. Izveidosim dažus līmeņus.

Trendline eksponenciāla un lineāra

Mēs izmantojam 0. Ir vērts atjaunināt sākotnējā līmeņa tuvinājumu. Vienkāršs eksponenciālās izlīdzināšanas vienādojums: 1.